Lue Häät-lehti 1/2019 näköislehtenä 3,50 €
Muiden häät ovat mainio lähde poimia omiin tähtihetkiin sopivia ideoita koristelusta, ohjelmasta tai asuista. Mikä meni pieleen, mikä toisaalta jäi unohtumattomana mieleen? Häät-lehdestä 1/2019 löydät peräti 9 parin kertomuksia omista kokemuksistaan.
Kihla- ja vihkisormuksilla on väliä, jääväthän ne muistuttamaan sitoutumisesta ja rakkaudesta myös arjen keskelle tuleviksi vuosikymmeniksi. Perehdy siis sormusten valintaan huolella! Häät-lehti näyttää kauden 2019 kuumimmat sormukset morsiamille ja sulhasille sekä taustoittaa selkokielellä, mitä jalokivistä on hyvä tietää ennen ostoksille lähtöä.
Hääpukuja, hääpukuja! No tietenkin! Ja paljon! Tähän Häät-lehden numeroon poimimme sekä kotimaisia että kansainvälisiä hääpukuja vuoden 2019 häikäisevän upeista mallistoista, ja keskityimme pohtimaan myös sitä, miten jokainen morsian omine muotoineen ja muhkuroineen voi löytää hääpuvun, joka istuu ja on sopiva myös omalle kukkarolle.
Sulhanen innostuu myös varta vasten hänelle poimituista juhlapuvuista ja sormuksista uusimmassa Häät-lehdessä. Ehkä myös häävideoista kertova juttu kiinnostaa sulhasta ja entäpä huomenlahja morsiamelle – onko se jo mietittynä?
Kuva Johanna Lehtinen
Atlantin jalokivi Madeira ja sen upeat hotellit veivät saareen tutustuneelta Tanjalta jalat alta maisemien, lämpimän veden, ihanien ihmisten ja ehkä vähän myös paikallisen juoman ponchan myötä. Lue Häät-lehdestä, löytyisikö Madeiralta kaikki toivotut ainekset myös teidän häämatkaanne!
Heleän raikas yli 180-sivuinen Häät-lehti 1/2019 – hääparien must-have-inspiraatiolähde häävuodelle 2019 – ilmestyi 22.1. Lehtipisteisiin kautta maan. Sähköisenä Issuu-näköislehtenä (3,50 €). Uusimman Häät-lehden ja aiempia numeroita voi hankkia myös useimmista häätapahtumista kautta maan.
TYYLI Nina Röntynen ja Sari Yli-Salomäki
MUAH Marja Nikkola
KUVA Nina Röntynen
MALLI Pihla Koivuniemi
HÄÄPUKU Heidi Tuisku
SORMUKSET Malmin Korupaja
KORVIKSET JA KAULAKORU Efva Attling
RANNEKORUT Koruvuokraamo
HÄÄKYNNET Tiia Pelkonen
HIUSTUOTTEET Cutrin
Jaa juttu