Nyt myös Muotitalo Tyynelästä on saatavissa vain ja ainoastaan plus-koon morsiamille suunnitellun Callista-malliston hääpukuja. Muodokkaille naisille suunnitellut morsiuspuvut ovat keveitä, ilmavia ja tyylikkäitä, vaikka pukujen koot alkavat koosta 44 ja jatkuvat aina kokoon 60 saakka.
– Callista-malliston avulla pystymme palvelemaan kaikkia kurvikkaita plussa-koon naisia laadukkailla ja kauniilla hääpuvuilla. Jokainen morsian ansaitsee päällee paitsi kauniin ja laadukkaan, myös hyvin istuvan puvun hääpäivänään, kertoo Katrin Landsberg syitä, miksi Callista-mallisto löytyy Muotitalo Tyynelän valikoimista Helsingistä, Tampereelta ja Seinäjoelta.
Katso miltä Callista-puku näyttää mallinpäällä Lontoon Bridal Showssa. Häät-lehden Kaarina Korventaka ja Muotitalo Tyynelän Katrin Landsberg esittelevät mallistoa.
Jaa juttu